
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 11 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 340
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09110
Ext.Price$0.09110
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09110 | $0.09110 |
| 10 | $0.08126 | $0.81260 |
| 50 | $0.07248 | $3.62400 |
| 100 | $0.06500 | $6.50000 |
| 500 | $0.05829 | $29.14500 |
| 1000 | $0.05228 | $52.28000 |
| 3000 | $0.04812 | $144.36000 |
| 5000 | $0.04430 | $221.50000 |
| 10000 | $0.04371 | $437.10000 |
